Dėmesio vertas renginys „pasidaro“ ne savaime

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų, nesvarbu, nešiojantis „vakarėlių liūto“, kiekvieną savaitgalį šėlstančio skirtingose vietose, etiketę ar visiškas namisėda, iš reikalo dalyvaujantis tik svarbiausiuose susibūrimuose (tai yra šimtadienis, išleistuvės, tetos jubiliejus ir panašiai), gali įvardinti bent po vieną gero bei blogo renginio pavyzdį. O ar kada nors pagalvojote, kas dėl to kaltas: tiesiog netinkamas Jūsų asmeninis nusistatymas šventimui, bloga kompanija, o gal asmenys, tai yra renginių organizatoriai, į kurių rankas patikėtas visas renginio „vairas“?

Renginių organizavimo ypatumai

renginiaiTerminą „renginių organizavimas“ nėra lengva priskirti kuriai nors konkrečiai veiklos sričiai – tuo užsiimantis žmogus (neretai – visa komanda), turi išmanyti daug dalykų.

Vadyba

Nereti atvejai, kai net didžiausią talentą turintis žmogus „užgęsta“, jei jo globoti neapsiima geras vadybininkas. Renginių organizavimo sritis – ne išimtis. Kažkas turi būti atsakingas už siūlomos paslaugos pardavimą, derybas su užsakovais, komandos formavimą bei precizišką vykdomų darbų organizavimą. Tik patys stambiausi renginių organizatoriai gali leisti sau prabangą šį darbą patikėti atskiram asmeniui: įprastai smulkieji „žaidėjai“ apsiima vykdyti daug pareigybių, neformaliu vadybinku tampa labiausiai tam tinkamas asmuo.

Menas, muzika, kūryba.

Suorganizuoti renginį, kurį visi ar bent didžioji dalis dalyvaujančiųjų vertintų teigiamai, pareikalauja nemažai pastangų bei kūrybinių gebėjimų. Neretai užsakovas renginių organizatoriams užkrauna viską – pradedant renginio temos bei scenarijaus sukūrimu, muzikinės programos parengimu ir baigiant stalo dekoravimu. Renginių organizatoriai, norintys pelnyti pripažinimą šioje srityje, negali mėtytis tokiomis frazėmis kaip „šiam darbui samdykitės kažką kitą, mes galime padaryti tik tą ir tą“. Tokiu atveju tikrai atsiras konkurentai, kurie bus pranašesni.

Komunikacija, oratoriniai bei kiti reikalingi gebėjimai.

Renginių organizavimas – ne pati tinkamiausia vieta intravertų saviraiškai. Čia – maksimaliai daug bendravimo, būtinybė greitai reaguoti į susiklosčiusias aplinkybes bei priimti tinkamiausius sprendimus. Nors renginiams ir kuriami scenarijai, tačiau tai – sritis, kurioje nuo pastarųjų tenka itin dažnai nukrypti. Ypatingai gerai oratorijos meną įvaldę turi būti renginių vedėjai – asmenys, ant kurių pečių gula ilgai kurto produkto (renginio) pateikimas vartotojams (susirinkusiems svečiams).

Renginių vedėjais gimstama ar…?

Šiuo atveju renginių organizavimo sritis nedaug kuo skiriasi nuo kitų veiklų: yra asmenų, kurie, atrodo, tiesiog gimę šiam darbui, kiti deda daug pastangų (aukštosiose mokyklose yra ir studijų kryptys, nukreiptos į šią sritį), jog kažko pasiektų. Idealiausia formulė: talentas plius patirtis. Turint pastarąją, bei, savaime suprantama, geras rekomendacijas, klientų tikrai nepritruks – šios paslaugos poreikis ateityje dar labiau augs.

Paskelbta kategorijoje Naujienos ir pažymėta , , .

1 komentaras

  1. Tikrai pastebėjau, jog didelį bei visus džiuginantį renginį suorganizuoti tikrai labai sudėtinga, retai kada tai organizatoriams pavyksta įgyvendinti. Tačiau dainų šventė Lietuvoje man paliko tokį gerą įspūdį ir tokius gražius prisiminimus, jog visi būtinai privalo joje per savo gyvenimą bent kartą apsilankyti. Labai graži šventės idėja bei puikiai atliktas organizatorių darbas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *