Kaip įvertinti vadovo kompetenciją?

VadovasVadovo veikla turi didžiulę įtaką įmonės sėkmei. Išskirtinis vadovas gali lemti skirtumą tarp vidutiniškai dirbančio skyriaus ir labai gerai dirbančio kolektyvo. Šiame tinklaraščio įraše supažindiname su penkiomis vadovams itin svarbiomis kompetencijomis. Vertinant vadovo kompetenciją svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi vadovai vienodai gerai dirba visose srityse. Kai kurie vadovai išsiskiria tuo, kad vienoje ar keliose srityse jie sugeba būti pranašesni už kitus. Jei jūsų įmonėje dirba vadovai, turite žinoti, ką jie daro efektyviai ir kur galėtų tobulėti. Nuo to, kaip įvertinsite jų kompetenciją, priklausys, kiek ši informacija bus naudinga priimant sprendimus dėl paaukštinimo ar biudžeto mokymo programoms. Nuo to, kaip jūs vertinsite, taip pat priklausys, ar darbuotojai vertinimą laikys teisingu ir naudingu, ar įkyriu ir nenaudingu.

Užduoties profesionalumas

Pirmasis aspektas, kurį reikia įvertinti, yra užduoties profesionalumas. Tai vienas iš pagrindinių vadybinio darbo aspektų. Vadovai turi gauti užduotį, prižiūrėti jos įgyvendinimą, prireikus teikti nurodymus ir instruktažą, o prireikus priimti sprendimus. Jei vadovai sėkmingai nevykdo šių pagrindinių reikalavimų, jie negali veiksmingai prisidėti prie įmonės sėkmės. Šiai kompetencijai priskiriamos tokios užduotys: sisteminis požiūris, gebėjimas nustatyti prioritetus, aiški skyriaus vizija, dėmesys veiklos rezultatams, aiškus suvokimas, kada teikti nurodymus, aiškus įmonės strategijos supratimas ir pakankamos žinios apie pramonės šaką ir įmonę. Vadovų kompetencijų vertinimas ir rinkos analizė.

Skaityti straipsnį “Kaip įvertinti vadovo kompetenciją?” »

3 būdai, kaip traktoriai gali pagerinti jūsų žemės ūkio verslą

TraktoriaiDabartinis žemės ūkio sektorius yra labai dinamiškas ir greitai besikeičiantis. Kad jūsų verslas išliktų konkurencingas ir aktualus, turite rasti naujų būdų, kaip supaprastinti procesus ir kartu sumažinti išlaidas. Geriausias būdas tai padaryti – investuoti į technologijas, kurios padės jums tapti efektyvesniems ir pelningesniems. Žemės ūkio įmonėms traktorių naudojimas gali būti naudingas keliais būdais. Nesvarbu, ar valdote ūkį, auginate pasėlius nedideliu mastu, ar prekiaujate sėklomis, šių mašinų įtraukimas į darbo procesą padarys jūsų verslą pelningesnį, efektyvesnį ir ekonomiškesnį.

Pagrindinių funkcijų tobulinimas naudojant traktorius

Jei norite pagerinti pagrindines savo verslo funkcijas, tai galite padaryti dviem būdais – investuodami į papildomą techniką arba pakeisdami seną ar neefektyvią įrangą. Jei svarstote galimybę įsigyti traktorių savo verslui, turėsite nuspręsti, ar verta investuoti, ar pinigus turėtumėte panaudoti turimai technikai atnaujinti. Ieškodami, ar verta investuoti į traktorių, turėtumėte išanalizuoti šiuos veiksnius: – Turto vertę: Nors naujo traktoriaus pirkimas iš pradžių kainuos brangiau, tikėtina, kad laikui bėgant jo vertė padidės. Jei vykdote verslą, mažiausiai norite išleisti pinigų, kurie laikui bėgant praras vertę. Nors pradinės išlaidos gali būti didesnės, tuos pinigus galite atgauti parduodami seną įrangą. – Eksploatavimo trukmė: Kiek laiko tarnaus jūsų traktorius? Prieš priimdami galutinį sprendimą, turėtumėte atsižvelgti į naujojo traktoriaus tarnavimo laiką. Jei tikitės, kad jis bus naudojamas ilgiau nei 10 metų, galbūt verta investuoti. – Eksploatavimo išlaidos: Ar traktoriaus eksploatacinės išlaidos bus mažesnės nei dabartinės įrangos? Jei naujojo traktoriaus eksploatacija kainuoja pigiau, gausite pelno net ir nepardavę senosios įrangos.

Skaityti straipsnį “3 būdai, kaip traktoriai gali pagerinti jūsų žemės ūkio verslą” »