Neįprasta, bet dažna problema vyrams

Apie ką pagalvojate, išgirdę žodį ginekomastija? Daug kam tai nėra girdėtas pavadinimas, ypač moterims. Tačiau nemaža dalis vyrų iš tiesų susiduria su šia keista problema, apie kurią norisi dar mažiau kalbėti negu apie kokią prostatą. Tad kas tai yra?

Kas yra ginekomastija

GinekomastijaFiziškai ginekomastija vyrams pasireiškia, kai jiems ima didėti krūtys. Taip gali atsitikti paauglystėje, lytinio brendimo metu, taip pat vėliau jau suaugus, arba tuo metu, kai būna vyriškas „klimaksas”. Ir tai yra keistas dalykas. Fiziologiškai, sutrikusi hormonų veikla, kada gaminama daugiau estrogeno, išprovokuoja tokius reiškinius, kad po pieno liauka ima atsirasti riebalai. Tai atrodo kaip krūtys, tačiau fiziologiškai tai nėra moteriškos krūtys, nes negali susidaryti pienas. Ši kondicija labai nemaloni vyrams, žeidžia savigarbą, atsiranda didelis nepasitikėjimas savimi, nes tikrai sunku paslėpti krūtinę. Todėl yra taikomas chirurginis gydymas.

Dėl ko atsiranda ginekomastija

Priežasčių, kodėl išsivysto ginekomastija, yra keletas. Viena iš jų ir gana dažnai – paveldimumas. Tam tikri procesai yra užprogramuoti mūsų genuose, ir mes nieko negalime pakeisti, ar maitinsimės sveikai, ar nesveikai, ar laimingai gyvensime, ar ne, kai kurie dalykai nulemti, jie kaip mūsų programinės įrangos paketas, kuriame įrašyta, koks atnaujinimas kada žmogui turi nutikti, pavyzdžiui, padidėti krūtinė. Taigi, ši liga yra nemaloni ir užklumpa iš giedro dangaus.

Dažnai ginekomastija pasireiškia lytinio brendimo metu, paauglystėje. Būtent tada berniuko savivertė yra labai žema, nes paaugliai visi išgyvena tą laiką. Sakoma, kad ir hormonų audros kelia nuotaikos svyravimus. Tačiau, kada yra ir realūs bei labai gerai matomi dalykai, varžantys berniuko asmenybę, verčiantys jautis nejaukiai, tada tikrai nesmagu. Spuogai, balso mutavimas, riebaluoti plaukai – daugiau mažiau visiems atsitinkantys dalykai paauglystėje. O štai krūtinės padidėjimas turi būti tik mergaitėms, todėl, jeigu tai nutinka vyrukams, labai nemalonu. Kartais ši būsena ištinka ir vėlyvesniame amžiuje. Taip pat krūtinė gali padidėti ir atsiradus kažkokiam nutukimo laipsniui, bet tuomet nebūtinai tai bus išvis susiję su netinkama lytinių hormonų veikla.

Gydymas – operacija

Tam tikrus su hormonais susijusius netaisyklingus dalykus galima gydyti vartojant atitinkamus hormonus. Šiuo atveju, esant tokiam sutrikimui, yra estrogeno perteklius. Visgi, populiariausias šios ligos gydymas yra chirurginis. Kada operacijos metu chirurgai pašalina krūtinės riebalų perteklių ir iš moteriškos krūtinės suformuoja plokščią vyrišką krūtinę. Tai vyrui grąžina pasitikėjimą savimi.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *