Apgamų šalinimo priežastys

ApgamaiŠiandien vyraujant jaunystės ir grožio kultui ir bandant pasiekti tobulos išvaizdos, kuri pateikiama ant žurnalo viršelių ir išties nėra reali, bandoma panaikinti net menkiausius ir nežymius odos išskirtinumus. Vienas iš jų – tai apgamai, kurių panaikinimas buvo jau aktualus nuo senų laikų, tačiau apgamu salinimas šiandien yra itin paprastas ir neskausmingas, priešingai nei anksčiau. Apgamai šiandien šalinami dėl įvairiausių priežasčių, kurios apima tiek estetinę reikšmę asmeniui, tiek ir riziką sveikatai. Būtent apie skirtingas šalinimų priežastis toliau ir pasigilinsime straipsnyje.

Grožiui ir sveikatai

Ne paslaptis, jog anksčiau apgamai kai kuriose kūno vietose, o ypač moterims buvo laikytini kaip grožio „žymės“. Vienas geriausių pavyzdžių – tai aktorė Marilyn Monroe, kurios žavus apgamėlis virš lūpos iki šiandien yra grožio ir seksualumo žyme. Smulkūs apgamėliai ant krūtinės ar kaklo iki šiandien laikomi patrauklia žyme, tačiau, deja, visose kitose vietose apgamai gan dažnai yra šalinami ir laikomi neestetiškai atrodančiomis žymėmis. Taigi apgamu salinimas dėl estetinių priežasčių yra viena pagrindinių priežasčių. Žinoma, kartais tokia priežastis yra išties svarti, mat nepriklausomai nuo lyties, su amžiumi kiekvienam žmogui atsiranda vis daugiau apgamų arba dažnai išvešėja senesni ir anksčiau netrukdę apgamai. Jie gali pasidaryti dideli, trukdyti kasdienėms procedūroms ir išties atrodyti ypatingai neestetiškai, jei jie yra itin matomoje kūno vietoje.

Kita priežastis kodėl apgamu salinimas yra išties populiarus, tai rizika sveikatai. Apie odos vėžį ar piktybinius ir apie odos ligas įspėjančius apgamus jau esame visi girdėję. Todėl pastebėjus, kad apgamas yra asimetriškas, skausmingas, įtartinai ne vientisos spalvos ar „išsliejęs“ turėtumėte tuojau pat kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris nustatyts ar šis apgamas nėra piktybinis ar bent jau nepatenka į rizikos grupę. Ištyrus apgamą toliau sprendžiama ką su juo daryti, žinoma, jei tik gydytojas nenurodo kitaip, tuomet būtina jį kuo skubiau pašalinti, kad ateityje nesusidurtumėte su rimtesnėmis odos problemomis. Rūpinkitės savo sveikata ir atkreipkite dėmesį į savo kūno pokyčius, net ir tokių smulkių žymių, kaip agamai, būklę. Dažnai laiku pastebėta problema ar pakitimas gali išgelbėti jūsų sveikatą ar net gyvybę, tad būkite atidūs.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *