Akustiniai patalpų tyrimai kokybiškam poilsiui

KSKĮstojus į Europos sąjungą pasikeitė kai kurie įstatymai ir atsirado naujų reikalavimų registruojant naujus namus, vienas iš tokių tyrimų tai garso matavimai, kurių reikšmė išties yra gan svarbi, tačiau niekada anksčiau nebuvo taip stipriai sureikšminta. Šie matavimai, kitaip dar vadinami akustiniais tyrimais nustato garso triukšmo pralaidumą tiek išorinį, tiek ir vidinį. Kodėl tai taip svarbu? Todėl, kad nuolatinis triukšmas neigiamai veikia žmogaus poilsio kokybę, psichinę savijautą ir stabilumą bei, be abejo, pačią klausą. Todėl šiandien apie šiuos tyrimus pakalbėsime šiek tiek plačiau.

Kad namai būtų ramūs

Visų pirmiausia reikėtų susipažinti su akustinių tyrimų eiga ir rezultatais. Mat po patalpų garso pralaidumo išmatavimo tyrimų rezultatai patenka į kažkurią klasę nuo A iki F ir toliau sprendžiama ar jau kokybiška garso izoliacija ir ar galimas namo pridavimas ar vis dėlto dar reikėtų padirbėti ties šiuo klausimu. Įdomus faktas, jog privatiems gyvenamiesiems namams bei komercinėms patalpoms (kavinėms, parduotuvėms, viešosioms įstaigoms) yra skirtingi reikalavimai. Dar įdomiau tai, kad šiandien būsto kaina gali kisti nuo garso matavimų sertifikato klasės, mat kuo mažiau pastatas pralaidus garsams – tuo jo kaina aukštesnė.

Skaityti straipsnį “Akustiniai patalpų tyrimai kokybiškam poilsiui” »

Apgamų šalinimo priežastys

ApgamaiŠiandien vyraujant jaunystės ir grožio kultui ir bandant pasiekti tobulos išvaizdos, kuri pateikiama ant žurnalo viršelių ir išties nėra reali, bandoma panaikinti net menkiausius ir nežymius odos išskirtinumus. Vienas iš jų – tai apgamai, kurių panaikinimas buvo jau aktualus nuo senų laikų, tačiau apgamu salinimas šiandien yra itin paprastas ir neskausmingas, priešingai nei anksčiau. Apgamai šiandien šalinami dėl įvairiausių priežasčių, kurios apima tiek estetinę reikšmę asmeniui, tiek ir riziką sveikatai. Būtent apie skirtingas šalinimų priežastis toliau ir pasigilinsime straipsnyje.

Grožiui ir sveikatai

Ne paslaptis, jog anksčiau apgamai kai kuriose kūno vietose, o ypač moterims buvo laikytini kaip grožio „žymės“. Vienas geriausių pavyzdžių – tai aktorė Marilyn Monroe, kurios žavus apgamėlis virš lūpos iki šiandien yra grožio ir seksualumo žyme. Smulkūs apgamėliai ant krūtinės ar kaklo iki šiandien laikomi patrauklia žyme, tačiau, deja, visose kitose vietose apgamai gan dažnai yra šalinami ir laikomi neestetiškai atrodančiomis žymėmis. Taigi apgamu salinimas dėl estetinių priežasčių yra viena pagrindinių priežasčių. Žinoma, kartais tokia priežastis yra išties svarti, mat nepriklausomai nuo lyties, su amžiumi kiekvienam žmogui atsiranda vis daugiau apgamų arba dažnai išvešėja senesni ir anksčiau netrukdę apgamai. Jie gali pasidaryti dideli, trukdyti kasdienėms procedūroms ir išties atrodyti ypatingai neestetiškai, jei jie yra itin matomoje kūno vietoje.

Skaityti straipsnį “Apgamų šalinimo priežastys” »