Akustiniai patalpų tyrimai kokybiškam poilsiui

KSKĮstojus į Europos sąjungą pasikeitė kai kurie įstatymai ir atsirado naujų reikalavimų registruojant naujus namus, vienas iš tokių tyrimų tai garso matavimai, kurių reikšmė išties yra gan svarbi, tačiau niekada anksčiau nebuvo taip stipriai sureikšminta. Šie matavimai, kitaip dar vadinami akustiniais tyrimais nustato garso triukšmo pralaidumą tiek išorinį, tiek ir vidinį. Kodėl tai taip svarbu? Todėl, kad nuolatinis triukšmas neigiamai veikia žmogaus poilsio kokybę, psichinę savijautą ir stabilumą bei, be abejo, pačią klausą. Todėl šiandien apie šiuos tyrimus pakalbėsime šiek tiek plačiau.

Kad namai būtų ramūs

Visų pirmiausia reikėtų susipažinti su akustinių tyrimų eiga ir rezultatais. Mat po patalpų garso pralaidumo išmatavimo tyrimų rezultatai patenka į kažkurią klasę nuo A iki F ir toliau sprendžiama ar jau kokybiška garso izoliacija ir ar galimas namo pridavimas ar vis dėlto dar reikėtų padirbėti ties šiuo klausimu. Įdomus faktas, jog privatiems gyvenamiesiems namams bei komercinėms patalpoms (kavinėms, parduotuvėms, viešosioms įstaigoms) yra skirtingi reikalavimai. Dar įdomiau tai, kad šiandien būsto kaina gali kisti nuo garso matavimų sertifikato klasės, mat kuo mažiau pastatas pralaidus garsams – tuo jo kaina aukštesnė.

Kalbant apie patį triukšmą, kurį matuoja garso matavimai, tai jį galima skirstyti keliais būdais. Visų pirmiausia tai triukšmas skirstomas į išorinį ir vidinį triukšmą, kuris dar skirstomas į orinį bei struktūrinį triukšmą. Išties skamba sudėtingai, tiesa? Išorinis triukšmas – tai visas skleidžiamas triukšmas už namo sienų – transportas, miesto šurmulys, lietaus ar kitų kritulių sukeliamas triukšmas. Vidinis orinis triukšmas tai yra tas, kuris sklinda oro bangomis. Pavyzdžiui jei buitinės technikos triukšmas, kaimynų leidžiama muzika, televizorius, pokalbiai ar buitinė technika. Struktūrinis triukšmas jau yra šiek tiek kitoks, jis girdimas, kai vyksta kažkokie namo struktūriniai procesai – vandentiekio garsai ar lifto garsai. Sumažinti pralaidumą vienam ar kitam triukšmui būtini skirtingi darbai, todėl būtina nustatyti kiekvieno šio triukšmo pralaidumo lygį, o tai yra išties sudėtingas darbas.

Kalbant apie kainą ir trukmę, tai akustiniai tyrimai yra vieni sudėtingesnių. Jų kaina, be jokios abejonės, priklauso nuo patalpų dydžio, o trukmė bet kokiu atveju užtruks tikrai ilgiau nei viena diena.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos ir pažymėta .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *