Darbų sauga – ne tik popierizmas

Kasmet Valstybinė darbo inspekcija organizuoja įvairius patikrinimus ir revizijas, siekdama patikrinti, kaip užtikrinama darbų sauga įvairiose įmonėse. Dažniausiai statistika kalba apie tai, jog darbo saugos reikalavimų neatitikimas ypač dažnai pastebimas statybos, remonto, gamybos srityse, kur dirba itin daug žmonių. Kad netektų raudonuoti prie inspektorius, o Jūsų darbuotojai jaustųsi saugiai, pravartu darbo saugos klausimais pradėti rūpintis jau pačioje pirmoje įmonės stadijoje, tai reiškia, vos pradėjus kurti verslą.

Privaloma visiems

Darbų saugaKartais švieži verslininkai mano, jog darbo saugos reikalavimai ir reikalingi tik specifinėms ir išskirtinę riziką turinčioms įmonėms. Tačiau tai netiesa, darbo saugos reikalavimus, kurie nustatomi teisės aktų, privalo įgyvendinti kiekviena šalies įmonė. Ir ne tik tiek, apie tai privaloma informuoti prižiūrinčias institucijas, nuolat atsiskaityti ir tobulėti šioje srityje.

Nesibaigia tik dokumentuose

Nereikia galvoti kad darbo saugos reikalavimams įgyvendinti pakanka užpildyti kelias anketas ar kitus dokumentus. Tai žymiai platesnė sritis. Tam, kad darbų sauga būtų užtikrinta, reikia sukurti saugias ir patikimas darbo sąlygas darbuotojams, aprūpinti juos reikalingais instrumentais ir priemonėmis, bei apmokyti tinkamai elgtis darbo vietoje. Prie darbo saugos prisideda ir darbuotojų sveikatos užtikrinimas bei jų profesinis ir fizinis pasirengimas.

Atsiskaitome ir tobulėjame

Prižiūrinčios institucijos nuolat reikalauja iš įmonių atsiskaityti apie taikomą darbo saugą įmonėje ir pildyti žurnalus, kurie įrodytų, jo darbų sauga įmonėje atitinka reikalavimus bei vykdomi visi teisės aktuose nurodyti punktai. Tam neužtenka vien darbuotojų parašų, kad išklausyti darbo saugos kursai, nes tai neužtikrina darbuotojų saugumo. Privalu nuolat atsiskaityti apie su darbo sauga susijusią veiklą įmonėje, domėtis naujais besikeičiančiais reikalavimais ir kriterijais.

Yra žinančių geriausiai

Kad darbo saugos klausimai neatimtų viso laiko iš įmonės administracijos, patariama darbo saugos klausimus patikėti profesionaliems specialistams, kurie ne tik užtikrins tinkamas darbo sąlygas, bet ir paruoš reikalingus dokumentus, nuolat domėsis naujais įstatymais, organizuos mokymus. Taip įmonėje užtikrinamas darbuotojų saugumas bei geras įmonės vardas.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *