Dovanos vaikams, kurios pradžiugins ir suaugusius

Vaikiškos dovanosKai artėja vaikų gimtadieniai, visada norisi juos pradžiuginti. Norisi būti tuo geruoju dėde ar gerąja teta, kurie iškart užverčia vaiką pačiomis gražiausiomis dovanomis. Tačiau juk iš tiesų tos visos dovanos vaikui gali kelti patį geriausią džiaugsmą, bet suaugę tik vartys akimis ir galvos – ir dar vienas žaislas, keliausiantis į šlamšto skyrių.

Ko nemėgsta tėvai

Taigi, vaikų gimtadieniai tampa tokiu dalyku, kurie turi pamaloninti ne tik jubiliatus, bet ir tų švenčių pagrindinius organizatorius – pačius tėvelius. Todėl ir dovanoti reikia labai atsakingai, sugebant išlaikyti tą malonumą ir vienai, ir kitai pusei.

„Labiausiai norėčiau, kad daugiau nebedovanotų niekas Barbių. Mes savo dukrelę auginame šiuolaikiškai, mums nepatinka tie siaubingi stereotipai. Skandinavijoje barbės nėra tokios neseksualios, be to, su jomis gali žaisti ir berniukai. Tik mūsų sugedusioje visuomenėje viskas taip keistai padaryta, kad mergaitės turi iš karto nuo pat mažens orientuotis į seksualumą, o berniukams yra gėda žaisti su lėlėmis. Tad man nepatinka, kai kažkas mergaitei atneša dar viena ilgakoję, riestapapę barbę. Geriau jau kažkas dovanotų meškiukus, minkštus žaislus, juk vaikų gimtadieniai vaikui visada bus smagūs, kad ir kokį tu niekutį padovanotum. Apskritai, aš manau, kad yra tiek daug žalingų žaislų, kad bet kurie žmonės, norėdami kažką padovanoti vaikučiui, turėtų pirma pasitarti su tėvais ir paklausti, kam jie neprieštarautų“, – dalijasi savo nuostatomis viena jauna mama.

Kiti tėveliai pritaria ir sako, kad labai bloga dovana yra saldumynai. „Tai toks lengvas vaikų papirkimo būdas, kad net baisu, tai labai žema. Juk žinome, kad visi vaikai mėgsta saldumynus, tad saldainio ar šokolado padovanojimas iškart užtikrina tai, kad vaikas džiaugsis. Tačiau aš matau tai kaip negarbingą žaidimą, nes žinome, kad tėvai galbūt neduoda vaikams saldumynų, juos riboja, o vaikai jų labai nori. Ateinate, padovanojate vaikui saldainių, ir tada kikenate į delną, kad nuo šiol vaikas jus mylės amžinai. Tai paprasčiausiai yra ir labai negarbinga, nekultūringa“, – sako vieni tėveliai.

Kas patiks visiems

Tėvai sutaria, kad yra laimingi, kai dovanojami kažkokie ir vaiką linksminantys, ir praktiškesni tuo pačiu metu dalykai. Tarkime, šviečiančios lempos ant lubų. Arba kokios nors gražios pasakų knygelės. Tokie dalykai vaikui leidžia iredukuotis, ir nebukėti dėl kvailo netinkamai pagamintų žaislų poveikio. Dar smagu, kai tiesiog vaikui skiriama dėmesio ir su juo pažaidžiama.

Paskelbta kategorijoje Naujienos ir pažymėta .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *