Vaikų ekskursija į Vilnių

Kada dažniausiai mokykloms būna reikalinga autobusų nuoma? Paprastai tada, kai tenka keliauti į ekskursijas. Mažyliams tai – didžiausi gyvenimo įspūdžiai, kurių vaikystėje visada labai reikia. O kitiems tai visai kas kita. Tarkime, mokytojams, kurie organizuoja ekskursijas, būna daug rūpesčių.

Ekskursija į Vilnių mokytojo akimis

Vaikai keliauja į VilniųViskas prasideda nuo to, kad ieškoma autobusų nuoma, planuojamas maršrutas, numatomi lankytini objektai. Tada renkami pinigai už visokius bilietus. Vieni vaikai pasako, kad važiuos į ekskursijas, kiti pasako, kad nevažiuos. Mokytojams visada būna šiek tiek gaila ir liūdna, kai jie negali paimti visų vaikų, tačiau tokia jau realybė – turtuoliai važiuoja, o vargšai murgdosi savo skurde. Tačiau vos įlipus į autobusą, prasideda didžioji atsakomybė. Jeigu nebūtų tiek daug atsakomybės, tai mokytojai gal tuos vaikus į ekskursijas ir vežtųsi dažniau. Deja, su vaikais reikia labai daug vargo, nes turi būti pakankamai suaugusiųjų tam, kad vaikus prižiūrėtų. Autobuse kartais jie slapčia prisigeria alkoholio, tą gali padaryti net ir tie vaikai, iš kurių kažkas mažiausiai tikisi tokių dalykų. Taip pat, nuvykus į lankomusobjektus, reikia žiūrėti, kad niekas nepasiklystų. Geri ir paklusnūs vaikai visada ateina ten, kur sutarta, nebėga į šalį. Kiti vaikai gali ir tyčia pabėgti, taip sukeldami vaikams problemų. Tai dar ne viskas. Gali būti ir kokių nors sužalojimų. Jeigu po mašina nepalįs, tai ledo arenoje kaktą prasiskels. O gal kokia kita baisi nelaimė jiems atsitiks. Kas žino, gal koks vaikas autobuse susivems, o gal suviduriuos. Su vaikais visada gali būti nenumatytų situacijų, ir kas gi kitas už jas liks atsakingas, jeigu ne grupės vadovas, mokytojas ar auklėtojas.

Ekskursija į Vilnių vaiko akimis

Vaikams nereikia rūpintis transporto nuoma ir kitokiais strateginiais klausimais. Jiems svarbiausia yra pasilinksminti. Labai svarbu, su kuo sėdėsi autobuse, kadangi kelionė trunka tikrai ilgai. Jeigu sėdi su nemaloniu vaiku, kokiu nors nelabai draugišku, tada gali nutikti daug blogų dalykų ir gali likti labai nelaimingas. Nes tau tiesiog nepatiks kalbėtis su tuo vaiku. Tačiau gal atsisėsi su suolu draugu, o tai jau bus šiokia tokia linksmybė. O pačioje ekskursijoje būna tikrai įdomu, jeigu geras oras, jeigu nepavargsta. Juokinga tai, kad vos tik išvažiavus iš miesto gimto, visi vaikai pradeda trauktis sumuštinius, kurių būna pridėję tėvai. Taip vaikai turbūt ir suvokia tikrą keliavimą.

Paskelbta kategorijoje Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *