Ką reikia žinoti apie medines grindis?

Grindys – labai svarbios, todėl renkantis jas daugelis pirmenybę teikia medinėms grindims. Jei ir jūs galvojate apie tai, tai atminkite, kad tokios grindys reikalauja išskirtinės priežiūros, kaip grindų šlifavimas atnaujinant paviršių. Be to, renkantis reikia žinoti, kokias grindis verčiau rinktis tam tikroms patalpoms, o kurių geriau nesirinkti.

GrindysSvarstant ar pirkti medines grindis, daugelis susirašo privalumus ir trūkumus. Neabejotinai didžiausias medinių grindų privalumas – natūralumas. Ypatingai, jei norite sukurti ekologišką aplinką savo namuose, tai toks pasirinkimas bus puikus. Taip pat daugeliu atvejų mediena įvardinama kaip šilumos ir jaukumo priduodanti medžiaga. Kas gali būti maloniau už vaikščiojimą namuose basomis, kai juntama medžio natūrali šiluma? Ypatingai dažnai tokias grindis renkasi šeimos, kuriose auga maži vaikai. Tai ir natūralumas, ir ekologiškumas, ir malonumas.

Tiesa, yra ne tik privalumai, bet ir trūkumai. Vienas iš didžiausių – kaina. Parketlentės iš tiesų yra brangios. Tai žino daugelis, kurie tik pradeda grindų paieškas. Tiesa, kaina priklauso nuo gamintojo, medienos rūšies ir išmatavimų. Pavyzdžiui, kuo platesnės parketlentės, tuo brangiau jos kainuos. Norint pigiausio pasirinkimo, reikėtų dairytis šlifuotų. Taip pat renkantis paprastas spalvas, galima sutaupyti.

Dar vienas didelis trūkumas – priežiūra. Nors tai ir yra patvari grindų danga, tačiau bėgant metams ji pakeičia spalvą, atsiranda įvairios dėmės ir dėmelės bei vis labiau pastebimi įvairūs įbrėžimai. Tokiu atveju reikia parketą atnaujinti. Kai kurie specialistai teigia, kad tokie darbai reikalingi maždaug kas septynerius metus. Verta paminėti, kad atnaujinimo darbus galima atlikti maždaug kelis kartus per visą naudojimo laikotarpį. Viskas priklauso nuo parketo ir to, kaip buvo atliktas atnaujinimas. Toks atnaujinimas yra grindų šlifavimas.

Tai sudėtingas ir labai atsakingas darbas. Kiekvienas, kuris atlieka tokį darbą turi puikiai išmanyti visus medinių grindų priežiūros būdus. Šlifavimo metu nuimamas senas grindų sluoksnis, kuris buvo pažeistas. Labai svarbu paminėti, kad netinkamai nuėmus viršutinį sluoksnį, galima stipriai pažeisti grindis arba negrįžtamai sugadinti parketą ir tuomet beliks tik įsigyti naują. Kaip jau žinote, parketas kainuoja daug pinigų, todėl labai svarbu pasirinkti profesionalius grindų šlifuotojus, kurie atliks darbus tinkamai. Nuo jų darbo kokybės ir visų procesų išmanymo priklauso galutinis rezultatas. Tik tinkamai atlikus šlifavimo darbus bus galima džiaugtis ilgalaikiu rezultatu. Parketas ir vėl bus kaip naujas: atgaus spalvą, dings dėmės ir įbrėžimai.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *