Nekilnojamojo turto padėtis Vilniuje

Gyvenimo ir pragyvenimo lygis šalyje nuolat kinta, o į tuos pokyčius visuomet atitinkamai reaguoja NT sektorius. Butai Vilniuje kainuoja tai mažiau, tai daugiau, taip pat atitinkamai atsiranda ir naujų NT projektų. Tačiau paprastam vidutinę algą uždirbančiam žmogui tenka galvoti ir rinktis, ką daryti toliau, ar jam pirkti butą ir kaip tą padaryti.

Kodėl kyla kainos

ButaiPastaruoju metu butai Vilniuje brangsta nuosekliai ir brangimo sustojimo šiame sektoriuje net nesijaučia. Kyla klausimas, iš kur tas kainų kilimas? Manoma, dėl to, kad vyksta ir toliau šalies centralizacija, daugiau žmonių atvyksta gyventi į sostinę. Čia juos gali pavilioti ir geresnė darbo rinka, didesnis atlyginimas, tačiau drauge daugiau kainuoja ir pragyvenimas. Taip pat atvažiuoja ir užsieniečių, kurie Lietuvą mato kaip puikią erdvę investicijoms, tad ir tokių žmonių čia atvyksta bei gyvena tikrai daug. O daugėjanti populiacija paskatina ir NT rinkos pokyčius. Butai Vilniuje brangsta, taip pat ir daugėja jų pasiūlos.

Kalbos apie NT kainų burbulą

Visgi, yra ir kita butų kainų kilimo pusė. Žmonės taip pat kalba ir apie kainų burbulą. Kai kam atrodo, kad tai gali būti naujos būsimos ekonominės krizės vėjai, ir kad gali prasidėti labai sunkūs laikai ateityje. Tačiau sunku pasakyti, ar taip tikrai ir būtų, kadangi yra ir tokių ekonomistų, kurie ginčija tokią nuomonę: esą, jokios krizės nebus, dabartiniai rodikliai yra visai kitokie nei 2007 – aisiais. Tad kalbų apie NT kainų burbulą yra, tačiau jas atremia ir paaiškinimai, jog miestas dabar tapęs labai brangiu dėl to, kad čia yra yra labai populiarus bei paklausus miestas, kuriame visi nori gyventi.

Pirkti ar nuomotis?

Visgi pažvelgus į esamas kainas visada kyla klausimas, ką daryti. Ar geriau imti paskolą ir pirkti savo būstą, ar verčiau tiesiog gyventi besinuomojant ir nieko nepirkti. Tie, kas nuomojasi, nuolat galvoja. Dabar turiu mokėti už nuomą, ir tai eina veltui, kai tuos pačius pinigus galėčiau kloti ne už nuomą, o už gražesnį būstą, ir pats jį įsigyti. Tuomet taip širdies neskaudėtų, galėčiau gyventi geriau, nes žinočiau, kad nuoma eina ne veltui, o kažkam. Tad pirkti būstą verta, tačiau reikia svarstyti, ar tikrai galėsite grąžinti paskolą. Ar turite specialybę, kuri būtų perspektyvi, kuri leistų gyventi užtikrintai, ir jums nereikėtų bijoti, jog negrąžinsite paskolos.

Paskelbta kategorijoje Produktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *