Advokatai Vilniuje: kokių specialistų nori klientai?

AdvokataiTeisė – atrodytų toks papastas ir dažnai girdimas žodis, tačiau apibrėžti pastarojo reikšmę yra gana sudėtinga. Bendrasis enciklopedinis apibrėžimas skambėtų maždaug taip: teisė – tai įstatymiškai priimtų elgesio normų visuomenėje sistema bei priemonės visuotiniam teisingumui pasiekti ir išlaikyti. Teisė buvo ir vis dar yra laikoma viena preztižiškiausių specialybių – tėvams yra kuo girtis bei didžiuotis, jei sūnus ar dukra nusprendė savo ateitį sieti su šia sritimi. Tačiau realybė yra ne tokia šviesi. Advokatai Vilniuje, kaip ir bet kuriame kitame mieste, laikosi įsikibę savo vietos, tad šviežiai „iškeptam“ specialistui kelias į profesinę sėkmę nėra lengvas. Realu, jog po sudėtingų studijų gali tekti padėti diplomą giliai į stalčių ir persiorientuoti į kito pobūdžio veiklą.

Aišku mums, kaip paslaugos vartotojams, nelabai rūpi advokato darbo užkulisiai: tenorime, jog atėję į kabinetą su kankinančia problema ir sumokėję nustyto dydžio įkainius, išeitume su palengvėjimu. Kokie turi būti advokatai Vilniuje, nenorintys skųstis klientų trūkumu?

Profesionalumas.

Darbai kalba patys už save – ši taisyklė galioja ir šiuo atveju. Kelios sėkmingai išspręstos bylos yra kur kas geriau už bet kokį tuščiažodžiavimą. Savaime suprantama, jog profesionalumas ateina su laiku: klientai turėtų būti supratingi ir suteikti galimybę jauniems specialistams. Siekiantys tapti savo srities specialistais, advokatai turėtų apsvarstyti specializacijos galimybę – tai yra gilintis į konkrečią sritį (pavyzdžiui šeimos, darbo, civilinę teisę ir panašiai). Žmonės, jau susidūrę su teisiniais klausimais ar „paprotinti“ daugiau išmanančių, dažniau pas tokius specialistus su konkrečiu klausimu ir eina.

Logiški įkainiai.

Galimybė savarankiškai įkainoti teikiamas paslaugas – dar viena šios srities ypatybė, su kuria advokatai Vilniuje (kaip ir bet kur kitur), ne visada pajėgia susidoroti. Dažniausiai nuo to nukenčia klientas, kuris susiduria su rizika permokėti už paslaugą (aišku, niekas nelaiko už rankos – visi turime teisę ieškoti kito specialisto). Blogi darbai garsėja greičiau už gerus, tad apie konkretaus advokato polinkį lupikauti gandai tikrai pasklinda. Jaunas advokatas, norintis pelnyti pripažinimą, turėtų suvokti, jog veiklos pradžioje nereikia tikėtis uždirbti milijonų. Nustatytos „draugiškos“ kainos gali sparčiai plėsti klientų ratą, o vėliau, patirčiai augant, galima adekvačiai didinti ir paslaugos įkainius.

Tinkamos asmeninės savybės.

Geras advokatas, kaip ir bet kurios profesijos atstovas, turi būti toks, jog klientui būtų priimtina su pastaruoju bendrauti. Supratingumas, tolerancija, atsidavimas, patikimumas, atkaklumas, punktualumas, geri oratoriniai gebėjimai – tik keletas asmeninių savybių, kurių klientai pageidauja iš gero advokato,

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *