Namai po remonto

Pagaliau mamos svajonė išsipildė, ir mūsų namai dabar atrodo kitaip. Visa vonia perkelta į virtuvės vietą, nebėra senovinės pajuodusios krosnies, specialioje patalpoje stovi kieto kuro katilai, pirmame aukšte viskas išklijuota naujais tapetais, plytelėmis. Tėvai dažnai kalba apie tai, kad medinį šį namą jau verčiau būtų nugriauti ir pastatyti naują, negu imtis kapitalinio remonto. Tačiau, akivaizdu, kalbos lieka kalbomis, ir jie vis tiek po truputį viską remontuoja.

Krosnies istorija

Turbūt didžiausias pokytis visgi yra sisteminis. Tai – pakeista santechnikos sistema, pastatytas naujas hidroforas, ir pakeista šildymo sistema. Kaip tik apie ją ir noriu papasakoti. Tam, kad būtų aišku, kodėl taip labai reikėjo pokyčių, papasakosiu, kaip viskas prasidėjo, ir kaip iš tiesų ta krosnis atrodė iš pradžių.

Kuro katilaiVirtuvėje buvo suvirintas metalinis „pečius“, kuris atliko savo šildymo funkciją. Tačiau jis buvo iš tiesų savadarbis, tėtis jį padarė tokį, kokį mokėjo. Taigi, problema buvo ta, kad jis buvo labai mažas. jis efektingai apšildė namus kelias dešimtis metų. Tačiau būdamas mažas reikalavo nuolatinės priežiūros. Visi namuose žinojome, kaip ir kodėl vyksta tas kūrenimas. Jeigu norime, kad būtų šilumos, reikia neleisti krosniai užgesti. Todėl kūrenant malkomis bėgti įmesti kuro reikėdavo kone kas 20 minučių, nes šios bematant virsdavo pelenais. Kūrenant anglimis tekdavo kas valandą ar 40 minučių vis įmesti į pečių. Jeigu gyveni vienas, išeini į už 500 metrų esančią parduotuvę, tada jau bėgtuke bėgi namo, kad tik spėtum įmesti malkų ar anglių į krosnį, kol ši neužgeso.

Naujas vaizdas

Naujieji du raudoni kieto kuro katilai atrodo kaip galingi monstrai, tvirtai užėmę pozicijas jiems skirtoje erdvėje. Prie namo išdygo ir naujas didžiulis kaminas. Tačiau jam ten turbūt ir vieta, nes kaip gi atsiras nauja krosnis nepakeitus šildymo sistemos. Pačios krosnys yra perkeltos į visai kitą vietą, kurioje joms turbūt irgi visai patogu būti. Taigi, naujas vaizdas žadina mano vaizduotę, džiaugiuosi, kad jis yra būtent toks. Apšildymas yra taip pat efektyvus, o mums, namo gyventojams, tenka kur kas mažiau plušėti, siekiant, kad namuose būtų šilta ir jauku. Pakanka porą kartų įmesti kuro, ir turime pilnai apšildytą namą. Be to, svarbu paminėti, tas šildymas yra ne toks jau ir brangus. Kai kuras dega ilgiau, tai ir sąnaudų jo reikia mažiau, dėl to ir kaina tampa mažesnė.

Paskelbta kategorijoje Produktai.

1 komentaras

  1. Prieš atliekant remontą, manau svarbu kreipti dėmesį ne tik į šildymą, nes namų vėdinimas taip pat yra aktualu. Manau prieš atliekant remontą reikėtų pasikonsultuoti su specialistais, kokius remonto darbus bei įrangą pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *