Atsargumo priemonės vairuojant sunkiasvorį automobilį

Jeigu jūsų vairuojamas automobilis iš https://www.truckfind.lt, vadinasi, vairuojate tikrai ne mažą mašinėlę, o didelį galiūną. Kas tai bebūtų: sunkvežimis, savivartis, kranas ar vilkikas. Visgi tokioms mašinoms vairuoti reikia ir pasiruošimo ir drąsos. Čia pavojai kartais kiti negu važiuojant su paprasta mašina.

Atsargiai su kroviniais

Truck FindJei vairuojamas sunkvežimis (kuris nors iš tokių: https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-sunkvezimiai ), vadinasi, neabejotinai bus vežamas sunkus krovinys. Taigi, reikia pirmiausia įsitikinti, kad sunkvežimyje jis tikrai gerai pritvirtintas. Ir taip kiekvienam eismo dalyviui nemalonu važiuoti iš paskos vilkikui ar sunkvežimiui, kuris prisikrovęs sunkių krovinių. Ypač nesmagu, kai važiuojama už sunkvežimio su rąstais ar pailgais armatūros gabalais. Taip ir įsivaizduoji, kaip vienas jų išslysta staigiai stabdant ir nučiuožia, perveria gale esančią mašiną. Tad sutvirtinti tokius krovinius reikia labai gerai, o paskui vežti lėtai ir atsargiai. Jeigu reikia, laikytis saugaus greičio iki 30 km / val., tokiu atveju kiti eismo dalyviai galės jus aplenkti ir esant ištisinei juostai.

Atsargiai su išvertimu

Svarbu norint išsaugoti sveiką ir neapgadintą sunkvežimį ar savivartį – mokėti tinkamai išversti krovinį. Reikia tą daryti tikrai atsargiai ir siekti, kad svorio pasiskirstymas priekaboje liktų vienodas. Jeigu kažkuri dalis labai liks sunki, o visa kita lengva, gali lūžti tam tikri išvertimo mechanizmai. Taip pat prieš verčiant krovinį reikia įsitikinti, kad per arti nestovi žmonės ir kad aplinkai, kur krovinys bus išverstas, nebus padaryta jokia žala. Reikia versti krovinį lygioje vietoje saugiu atstumu nuo pastatų, žmonių, augalų ir įvairių objektų.

Ne visais keliais ir tiltais

Aišku, važiuojant su sunkiasvorėmis mašinomis, būtina stebėti kelių ženklus. Tikrai bus tokių ženklų, kuriuose bus nurodyta, kad negalima važiuoti su sunkesniu nei 7 tonų kroviniu, ar kad ant vienos ašies turi būti ne daugiau kaip 8 tonų apkrova ar pan. Tokių ribojimų būtina laikytis, nes reiškia, kad tiltas neatlaiko didelės masės, o galbūt kelias labai išsivažinėja nuo sunkiasvorių, galima nuslysti į griovį ir pan.

Specialios vairavimo teisės

Tam, kad būtų galima vairuoti sunkvežimį, teks išsilaikyti papildomas C kategorijos teises. Kurios ypatingos tuo, kad ir apima visas taisykles bei daugiau dėmesio skiria būtent toms taisyklėms, kurios aktualizuotos sunkvežimiams, vilkikams ir kitoms mašinoms. Kai kurie dalykai yra tokie patys, o kai kuriems tikrai reikia specifinio dėmesio skyrimo.

Paskelbta kategorijoje Produktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *