Maži dalykai, kurie geriau užsandarins namus

EnergetikaKartais tam, kad būtų suteikti energinio naudingumo sertifikatai, reikia visai nedaug – tik šiek tiek pasistengti ir jau statant namą nesuklysti. Namą kiauru padaro ne kažkoks specialus projektas ar jo nebuvimas, o tiesiog tam tikros sisteminės klaidos, statant namą, jį projektuojant. Dažniausiai jos atsiranda iš šykštumo arba kvailumo, abiem atvejais nukenčia tik pats namo savininkas, nes jam visada geriau būtų turėti šilta ir patogų namą, o ne tokį, kuriame kiaurai pučia vėjai.

Storesnis akmens vatos sluoksnis

Vienas iš paprastų būdų padaryti, kad namo pridavimas, pastačius namą, iškart būtų teigiamas, tiesiog normaliai apšiltinti namą, kai jį statai. Ne vata, ne putplasčiu, ne pjuvenomis ir ne kukurūzais. O normalia akmens vata – tam skirta geriausia šiltinimo medžiaga. Ji ir užtikrina šilumą, ir netgi apsaugo nuo gaisro, ir turi puikų atsparumą drėgmei, taip pat nepraleidžia ir garso. Tačiau klaida yra ne tik taupyti medžiagai ir vietoje jos tarp sienų kišti kokią nesąmonę, bet ir apskritai per mažai vatos sudėti. Norint, kad sienos ar kitos konstrukcijos būtų tikrai sandarios, reikia sudėti kelis akmens vatos sluoksnius. Kiek? Priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos statėte. Jeigu iš akyto betono blokelių, tada tos vatos reikės nedaug, nes tai pati šilčiausia statybinė medžiaga. Bet jeigu iš medžio ar karkaso, rąstų, tada reikėtų daugiau sluoksnių. Taip pat ir dengiant, šiltinant stogą.

Naujos medžiagos

Dar vienas dalykas, kad namo pridavimas būtų tikrai sėkmingas – visur statybų metu reikia naudoti normalias, naujas, dar nenaudotas medžiagas. Juokinga tikėtis, kad su senomis bevertėmis medžiagomis pavyks pastatyti sandarų namą. Ar jūs naudosite pasenusius blokelius, plytas, lentas ar kažką kita, tai neliks nepastebėta. Ir tai pastebės ne inspektoriai, o jūs patys, nes matysite, kad tos medžiagos jau nusidėvėjusios, praradusios savo geriausias savybes. Tad naujas medžiagas reikėtų dėti tiesiog tam, kad galėtumėte gražiai ir ramiai sulaukti vėliau visų patikrinimų ir jaustis saugiai – namas bus priduotas, nes medžiagos buvo geros, klaidų nėra padaryta.

Termovizijos tyrimas

Labai aktualus yra termovizijos tyrimas, kurį rekomenduojama pasidaryti visiems, norintiems tinkamai apšiltinti namus, turėti juos pakankamai sandarius. Jis pasibaigus statyboms parodys, kur yra galimai silpnesnės vietos, kur reikėtų daugiau pašiltinti. Tą bus galima padaryti dar prieš namo pridavimą, tada būsite tikri, kad ir šis biurokratinis slenkstis nepakiš kojos.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *