Akustiniai namo tyrimai

KSKNorint apsigyventi naujai pastatytame name visų pirmiausia reikia jį paruošti pridavimui į Statybų inspekciją tam, kad būtų patvirtintas namo tinkamumas ir jį būtų galima priduoti į Registrų centrą. Namo pripažinimas tinkamu gyventi reikalauja įvairiausių dokumentų bei tyrimų. Vandens ir akustiniai tyrimai, šildymo bei elektros patikra, įvairios nuotraukos bei triukšmo ir garso matavimai – tai vienos iš sudėtinių dalių namo pridavimui būtinų dokumentų, kurių reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai. Be abejo, esti ir tokių namo tyrimų, kurie nėra privalomi, tačiau rekomenduojami namo ekonomiškumui nustatyti ir patobulinti. Tačiau šiandien nutarėme iš arčiau apžvelgti akustinius tyrimus, kurie yra viena iš svarbiausių namo pridavimo dalių.

Gera triukšmo izoliacija – kokybiškas poilsis

Akustiniai tyrimai arba kitaip garso matavimai – tai nuo Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą įsigaliojęs būtinasis tyrimas, kuris yra svarbus namo, ypač daugiabučio, kokybės rodiklis bei ypatingai reikšmingas, kai ruošiamas namo pridavimas. Triukšmo tyrimai yra pripažinti būtinais todėl, kad nuolatinis triukšmas gali daryti įvairią žalą žmogaus tiek fizinei, tiek ir emocinei sveikatai. Tai klausos prastėjimas, dirglumas, mažesnis atsparumas stresui, prastesnė poilsio kokybė.

Akustiniai tyrimai nustato dviejų tipų pralaidumą triukšmui – tai patalpų sienų (įskaitant lubas bei grindis) pralaidumą kaimynų keliamam triukšmui, taipogi ir namo sienų pralaidumą išorinimiam triukšmui kaip miesto, mašinų eismo triukšmas ir t.t. Atlikti garso matavimai skirstomi į 6 triukšmo klases ir jei rezultatai neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymų ir nepasiekia atitinkamos klasės – namo pridavimas yra nukeliamas iki tol, kol triukšmo pralaidumo šaltiniai bus sutvarkyti. Reikia nepamiršti, jog skirtingų paskirčių namams yra skirtingi akustinių tyrimų reikalavimai.

Akustinių tyrimų preliminari kaina neegzistuoja, mat ji priklauso nuo matuojamų namo elementų. Kuo daugiau namo elementų reikia išmatuoti, tuo ir didesnę sumą turėsite sumokėti akustinių tyrimų profesionalams. Individualią preliminarią kainą jums gali apskaičiuoti specialistai, jei pateiksite tam tikrus namo dokumentus – kadastrinę namo bylą, projekto architektūrines dalis bei projekto architekto duomenis.

Gera izoliacija nuo triukšmo yra svarbus aspektas nuo kurio priklauso jūsų ir jūsų šeimos poilsio kokybė, todėl verta į tai investuoti.

Paskelbta kategorijoje Naujienos ir pažymėta .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *