Kova su kompiuterio virusu

Prisimenu tą dieną, kai kompiuteryje atsirado virusas, nes kelias akimirkas dvejojau, ar atidaryti tą keistą nuorodą internete, ar ne. Dabar, kai kompiuteriu taisykla iš manęs nuskaitė liūdnai atrodančią eurų sumą už kompiuterio tvarkymą, yra tikrai gaila, kad tada visgi paspaudžiau tą nuorodą.

Kaip atsirado virusas

Saugus kompiuteris nuo virusųParsisiunčiau filmą, kurio dar nerodė Lietuvos kino teatruose, tačiau jis jau buvo paleistas Amerikoje. Aišku, tai buvo gana naujas failas internete, tačiau buvo daug žmonių, jį pasisiuntusių – atrodė visiškai normalu, kad filmas jau internete. Juk šiais laikais labai greitai tos piratinės versijos atsiranda. Tačiau bandant paleisti filmą, atsirado lentelės, sakančios, jog mano kompiuterio grotuvas yra nepakankamas parodyti tam filmui. Man buvo siūloma jį atnaujinti labai keistu būdu. Reikėjo nueiti į tam tikrą svetainę. Prieš tai apie ją dar paieškojau informacijos internete, tačiau nepavyko suprasti, ar svetainė tikra. Ir tą akimirką, kai atsidariau nuorodą, į mano kompiuterį prasivėrė portalas iš pragaro, iš tikros Hado karalystės, ir čia buvo atgaivinta daugybė virusų – niekšų.

Bandymas išvalyti virusą

Virusai plėtėsi ir kenkė įvairiais būdais. Stengiausi iš užkrėsto kompiuterio nesinaudoti paštu, feisbuku, nė karto nesijungiau prie banko. Pirma reikėjo pašalinti virusus. Paprastas skenavimas nepadėjo, tada internete ieškojau įvairių patarimų virusams ištrinti. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodydavo, kad visai suveikė, tačiau vėliau paaiškėdavo, kad nė velnio. Virusai buvo pakeitę mano interneto naršyklę, kuri iš karto nukreipdavo mane į netikrus paieškos puslapius, mėtydavo daug reklamų, brukalų. Taip pat kompiuteris nuolat pats savarankiškai susiinstaliuodavo vis kokią nors programą. Automatiškai atjungdavo mano antivirusinę. Nei internete rasti patarimai, nei kompiuterių specialisto draugo rekomendacijos nepadėjo. Vis tiek supratau, kad reikės eiti pas meistrus ir jiems patikėti į rankas savo mažylį.

Padėjo tik taisykla

Ir visgi, kai savarankiškai susitvarkyti nepavyksta, padėti gali tik kompiuteriu taisykla ir geras kompiuterių meistras. Gali ieškoti skelbimuose, kur buy pc parts UK ar Lietuvoje, tačiau pats juk tų detalių neįstatysi, o ir nežinosi, kaip ir ką tiksliai taisyti. Kai nesi auksarankis, o esi tik paprastas žmogus, juk negali žinoti, kaip kokie dalykai turi būti taisomi. Taigi, šį kartą man padėjo tik gera taisykla, kitą kartą gal net iš karto į ją nešiu, kai reikės kažką patvarkyti, nes bandymai kažką pergudrauti savarankiškai tikrai kainuoja daug nervų ir laiko.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai ir pažymėta .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *