Stogo dengimo ypatumai

Pastaruoju metu su draugais pradėjome dengti stogus. Pačios stogo dangos (sukomplektuotos) kaina yra pigesnė negu tada, kai skardas parenka ir skirtingus elementus išlanksto stogo dengimo meistrai. Tarkime, mes mokame padaryti kraigą, lietvamzdžius, visus reikiamus elementus. Tačiau visada vyksta derybos, kiek tokia paslauga turi kainuoti. Jeigu klientas nori, kad tai būtų atlikta kone veltui, tai į tokius darbus paprastai net ir nesiveliame. Atrodo, ką jau padarysi, tai nori ir būti įvertintas už tai. Dėl to ir imame tik tokius užsakymus, kur jaučiame, kad žmonės mus vertina.

Pirmas stogas

Stogo dengimasPirmasis stogas mano gyvenime buvo uždengtas prieš du metus. Tada stogo paviršiaus paruošimo dangos dengimui kaina būtų turėjusi būti lygi pačios dangos uždėjimui. Bet tikriausiai dėl to, kad jaunystėje sunku pasitikėti savimi, neaišku, ar tikrai viską moki taip, kaip nori mokėti, gal dėl to tas stogo dengimas virsta kažkuo nedrąsaus. Atrodė, kad ten buvo vos ne kaip praktika. Nebloga tokia praktika, aš irgi norėčiau, kad pas mane nemokamai ateitų dirbti praktikantas ir tiek daug visko nudirbtų. Ten turėjome tokį stogą, kuris buvo labai įlinkęs. Mes jį net praminėme laivus, nes prieš dengiant jį, mums reikėjo tiesiog kone atstatyti visą stogo konstrukciją. Tam neturint specialios įrangos, o tik paprastus įrankius, taip pat dirbant tik dviese, tikrai nėra lengva. Tačiau šis darbas mus labai daug ko išmokė. Tiek technine prasme (kaip lengviau padaryti tokias užduotis), tiek apskritai, gyvenimiška. Kodėl? Nes po to karto daugiau niekada nebeėmėme užsakymo, kuris būtų toks sudėtingas ir toks pigus. Mūsų kaina buvo labai svarbu. Negalima nusivertinti, negalima dirbti tokio darbo už mažus pinigus, kai esi tos srities specialistas ir gali padaryti geriau, nei daugybė kitų padaro.

Antras stogas

Antrasis stogas buvo sėkmingas ir iki dabar yra mūsų mieste pasididžiavimas. Ten dėjome paprastą baltą skardą, tačiau šalia padarėme ir daug gražių apdailų. Tai jau tikrai buvo kruopštus darbas ir net gal ne mūsų srities. Tačiau norėjosi tą stogą padaryti labai gražų, turbūt todėl, kad siekėme pamaloninti ten gyvenusius žmones. Tai buvo mūsų mieste labai mėgstami ir mylimi žmonės, nesunku jiems buvo nei kraigą, nei lietvamzdį, nei pašto dėžutę išlankstyti – tik norėjosi, kad būtų jie tikrai patenkinti. Gaila, ta vasara buvo labai sudėtinga, labai daug lijo. O ir stogo plėvelę, kol dar nebuvome uždengę skardos, per liūtis vis suplėšydavo vanduo. Tekdavo kai ką daryti per naują, bet vis tiek padarėme.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *