Ką veikia mano kaimynai

Garso izoliacijos sprendimaiŠiais laikais statant namus nuolat atliekami kruopštūs garso matavimai, siekiant gyventojus apsaugoti nuo nereikalingo triukšmo. Triukšmas gali sklisti tiek iš gatvės, ypač didesniuose miestuose, tiek iš už sienos, iš kaimynų buto. Turbūt dar ir dabar daug kas gyvena tokioje realybėje, kai sename anksčiau statytame daugiabutyje dar neatliktas energijos vartojimo auditas, o su garso izoliacija yra išvis prastai ir niekas negali pasakyti kaimynų vardų, bet tiksliai žino, kurių namų neparuošė už sienos gyvenantis berniukas, kiek kartų ant jo dėl to šaukė mama, ir pas ką yra šeimos pagausėjimas. Ką girdite už sienos jūs, jeigu garso matavimai jums nėra palankūs ir sienos yra tikrai ne sandarios?

Julija, gyvena Vilniuje

Turbūt pats nemaloniausias dalykas yra tai, kad visada girdžiu viską, ką veikia kaimynai, su kuriais turiu vieną sieną. Man tai yra miegamojo siena, o jiems, nežinau, gal virtuvės, o gal kambario. Kartais noriu ilgiau ryte pamiegoti, bet tai yra neįmanoma tada, kai kažkas šitaip garsiai triukšmauja. Arba būna, kad noriu atsisėsti ant lovos ir laisvai paskaityti knygą. Deja, nuo ankstaus ryto ten prasideda karo lauką primenantys garsai. Mama šaukia ant vaikų, vaikai šaukia vieni ant kito, kartais dar į tą siautulį įsilieja ir azartą pagavęs šuo, iš visų jėgų lodamas. Be viso to, skamba rytais jų žadintuvai. Taigi, taip ir gyvename prie tokio didelio triukšmo. Kai noriu vakare ramiai pažiūrėti filmą, paskaityti ar tiesiog nuveikti kažką kito lovoje – girdžiu motinos pamokslus apie tai, kad reikia eiti ruošti namų darbų. Taip pat vaikų atsikalbinėjimus, kaip jie nieko neruoš, nes neva nieko neužduota. Kai sutinku juos lauke ar laiptinėje – normalūs tvarkingi žmonės, ramiai ir gražiai sveikinasi. Kad jie žinotų, jog girdžiu jų tiesiog slapčiausius pokalbius ir žinau rutiną, labai nustebtų.

Aušra, gyvena Kaune

Pas mus namuose garso matavimai nebuvo atlikti, bet triukšmas, ateinantis iš kaimynų pusės, yra siaubingai didelis. Visų pirma, tai yra toks triukšmas, kurį jo skleidėjai galbūt pavadintų muzika. Mergaitė mokosi muzikos mokykloje, todėl nuolat groja tuos pačius etiudus. Kadangi dirbu iš namų, tai per sieną girdžiu viską. Kaip ji pradeda mokytis, kiek taktų išmoksta per vieną sesiją, ir kaip padariusi ilgesnę pertrauką nuo grojimo, prie pieninos sėda pamiršusi, ką buvo išmokusi anksčiau.

Paskelbta kategorijoje Paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *